شگرد های فروش بیشتر

image

فروش بیشتر؛ در دوره ای که همه ما به نوعی به دنبال راهی هستیم ک بتوانیم  خدمات و محصولات خود را به فروش برسانیم، باید هم روش های مختلفی برای افزایش فروش خود داشته باشیم. همگی ما میدانیم جذب مشتری و نگهداری آن همواره یکی از دغدغه های اصلی برای فروش بیشتر بوده است. در واقع می توانیم بگوییم وجود یک کسب و کار و نیاز به مشتری همواره دو امر جدا نشدنی هستند. تا زمانی که یک کسب و کار وجود داشته باشد نیاز به مشتری های آن شغل نیز وجود دارد. بنابراین اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید باید برای این نیاز پاسخ مناسبی داشته باشید. در ادامه به روش هایی جهت فروش بیشتر اشاره خواهیم کرد.


مشتری های خود را بشناسید:

تفاوتی ندارد خدمات خود را به صورت حضوری به فروش می رسانید یا اینترنتی در هر صورت شناخت مشتریان  و تحلیل رفتار انان به شما در افزایش فروش کمک خواهد کرد. در تمامی زمان ها در رابطه با روش های جذب مشتری کتاب های زیادی نوشته شده است. اما تقریبا در تمام آنها به این نکته اشاره شده است که اولین و مهم ترین روش برای جذب مشتری، شناسایی و تحلیل رفتار مشتریان است. شما در صورتی قادر به جذب مشتریان جدید و نگهداری مشتریان قبلی خود هستید که با رفتار، نوع و سبک خرید، سلیقه و... آنها آشنا باشید؛ بدین صورت است که می توانید خدمات خود را به سلیقه مشتری نزدیکتر کنید. اگر شما برای کسب و کار خود در پلتفرم راه اندازی سایت اسازون یک سایت ساخته اید نگران این مسئله نباشید؛ زیرا از آنجایی که تحلیل رفتار مشتریان امر آسانی نیست، آسازون امکان تحلیل رفتار مشتریان و یا مخاطبان سایت شما را به طور کامل در سایت قرار داده است و گزارش های مربوط به این تحلیل ها در پنل مدیریت و همچنین تحت نظر شما قرار داده است.

هم اکنون به چند مورد از این گزارش ها اشاره می کنیم:

گزارش فروش

گزارش تراکنش

محصولات پر فروش

استان های پر فروش

شهرهای پر فروش

دسته های پر فروشفروش در سیستم همکاری در فروش:

روش جدیدی در همکاری در فروش یا افلیت مارکتینگ،  که اسازون به تازگی از آن رونمایی کرده است به این صورت است که به شیوه ای نوین به فروش بیشتر فروشگاه ها کمک خواهد کرد. در این روش اسازون فروشگاه های مختلف را به هزاران فروشنده متصل خواهد کرد، یعنی هزاران فروشنده به طور همزمان محصولات شما را به فروش خواهند رساند.
مشتری مداری را فراموش نکنید:

یکی دیگر از مهم ترین روش های جذب مشتری که همگی ما از آن باخبریم، همان مشتری مداری است. در واقع شما با رفتار مناسب در هر برخورد و رویکرد مشتریان جدید را جذب می کنید و مشتریان قدیمی خود را نیز نگه میدارید. همچنین ممکن است شما با یک حرکت به جا و درست کاری کنید مشتریان به جای رقبا همواره به یاد شما باشند، به طور مثال شما می توانید با یک تبریک تولد و یا تبریک در یک مناسبت خاص برای همیشه در ذهن مشتریانتان ماندگار شوید. باشگاه مشتریان اسازون امکان ارسال تبریک تولد و یا مناسبت های خاص را نیز در پنل شما قرار داده است.

یکی دیگر از راه های فروش بیشتر اجرا کردن طرح هایی است که مشتری های شما را برای خرید از شما مشتاق تر کند، برای مثال پلتفرم راه اندازی سایت آسازون در راستای جذب مشتری از این روش، طرحهای تشویقی مثل امکان قرعه کشی بین مشتریان و طرح تشویقی برای جذب مشتریان جدید را قرار داده است. همچنین نگهداری و تشویق مشتریان قدیمی برای انتخاب دائمی شما از بین رقبا یکی از مهمترین دغدغه های پلتفرم اسازون است. زیرا مشتریان قدیمی شما هستند که تجربه خوب خرید نزد شما را برای افراد دیگر بازگو میکنند، که این کار هم باعث جذب و هم بالا رفتن حس اطمینان مشتری های جدید نسبت به شما خواهد شد. از این رو اسازون طرح های تشویقی مخصوص مشتریان قدیمی را در باشگاه مشتریان سایت شما قرار داده است.

‏ اخبار مربوط به کسب و کار خود را به تمام مشتریان اطلاع رسانی کنید:

‏ گاهی اوقات شما برای جذب مشتری در یک زمان خاص، قیمت برخی از کالاهای خود را پایین تر از قیمت اصلی قرار می دهید و یا موقعیت های این چنینی اما بسیاری از مشتریان شما از این موضوع بی خبر هستند و یا زمانی باخبر میشوند که دیگر مدت زمان استفاده از طرح های شما به پایان رسیده است. به همین جهت شما باید تمامی مشتریان را از طرح های اجرایی خود مطلع کنید البته اگر از از پلتفرم راه اندازی سایت استفاده می کنید، کافیست با چند کلیک در پنل مدیریت خود از امکان پیامک انبوه برای این امر استفاده کنید و تمامی مشتریان را از طرح های خود با خبر سازید.


استفاده از کانال های مختلف فروش:


برای فروش محصولات و یا خدمات خود تنها به یک روش اکتفا نکنید، و در کانال مختلف فروش محصولات خود را تبلیغ کنید.

به طور مثال؛ اگر شما یک فروشگاه حضوری دارید، یک سایت برای نمایش محصولات خود داشته باشید تا کسانی که در موتورهای جستجو مثل گوگل خرید میکنند فروشگاه شما را نیز مشاهده کنند، در شبکه های اجتماع مختلف مثل اینستاگرام فعالیت داشته باشید برای اشخاصی که در اینستا خرید میکنند و...‏ روش های اشاره شده در مطالب بالا تنها تعدادی از روش های افزایش فروش هستند که در پلتفرم اسازون ارائه شده؛ شما می توانید علاوه بر این ها از هزاران روش دیگر برای جذب مشتری استفاده کنید. البته اگر در پیدا کردن این روش ها و یا به کارگیری آنها با مشکل مواجه شوید می توانید مطالب وبلاگ آسازون را مطالعه کنید و یا از مشاوران متخصص آسازون راهنمایی بگیرید.

​​​