شگرد های فروش بیشتر

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
شگرد های فروش بیشتر

در دوره ای که همه ما به نوعی به دنبال راهی هستیم که بتوانیم خدمات و محصولات خود را به فروش برسانیم، لازم است که حتما انواع روش های فروش محصول برای فروش بیشتر را فرا بگیریم. همگی ما می دانیم جذب مشتری و نگهداری آن همواره یکی از دغدغه های اصلی برای افزایش فروش بوده است. در واقع می توانیم بگوییم، وجود یک کسب و کار و نیاز به مشتری، همواره دو امر جدا نشدنی هستند. تا زمانی که یک کسب و کار وجود داشته باشد نیاز به مشتری های آن شغل هم وجود دارد؛ بنابراین اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید باید برای این نیاز پاسخ مناسبی داشته باشید. در ادامه به روش هایی جهت فروش بیشتر اشاره خواهیم کرد.


مشتری های خود را بشناسید

تفاوتی ندارد خدمات خود را به صورت حضوری به فروش می رسانید یا اینترنتی، در هر صورت شناخت مشتریان و تحلیل رفتار آنان به شما در افزایش فروش کمک خواهد کرد. در تمامی زمان ها در رابطه با روش های جذب مشتری، کتاب های زیادی نوشته شده است؛ تقریبا در تمام آنها به یک نکته مشترک اشاره شده است که اولین و مهم ترین روش برای جذب مشتری، شناسایی و تحلیل رفتار مشتریان است.

شما در صورتی قادر به جذب مشتریان جدید و نگهداری مشتریان قبلی خود هستید که با رفتار، نوع و سبک خرید، سلیقه و... آنها آشنا باشید؛ تنها در این صورت است که می توانید خدمات خود را به سلیقه مشتری نزدیک تر کنید. اگر شما برای کسب و کار خود در طراحی سایت آسازون یک سایت ساخته اید، نگران این مسئله نباشید؛ زیرا از آنجایی که تحلیل رفتار مشتریان امر آسانی نیست، آسازون امکان تحلیل رفتار مشتریان و یا مخاطبان سایت شما را به طور کامل در سایت قرار داده است و گزارش های مربوط به این تحلیل ها را در پنل مدیریت و همچنین تحت نظر شما قرار داده است.

با شناخت بر مشتریان فروش خود را افزایش دهید


هم اکنون به چند مورد از این گزارش ها اشاره می کنیم:

  1. گزارش فروش
  2. گزارش تراکنش
  3. محصولات پر فروش
  4. استان های پر فروش
  5. شهرهای پر فروش
  6. دسته های پر فروش


فروش در سیستم همکاری در فروش

روش جدیدی در همکاری در فروش یا افلیت مارکتینگ که آسازون به تازگی از آن رونمایی کرده است، به این صورت است که به شیوه ای نوین به فروش بیشتر فروشگاه ها کمک خواهد کرد. در این روش اسازون فروشگاه های مختلف را به هزاران فروشنده متصل خواهد کرد، یعنی هزاران فروشنده به طور همزمان محصولات شما را به فروش خواهند رساند.

مشتری مداری را فراموش نکنید

یکی دیگر از مهم ترین روش های جذب مشتری که همگی ما از آن باخبریم، همان مشتری مداری است. در واقع شما با رفتار مناسب در هر برخورد و رویکرد، مشتریان جدید را جذب می کنید و مشتریان قدیمی خود را هم نگه می دارید. همچنین ممکن است شما با یک حرکت به جا و درست، کاری کنید تا مشتریان به جای رقبا همواره به یاد شما باشند. برای مثال شما می توانید با یک تبریک تولد و یا تبریک در یک مناسبت خاص برای همیشه در ذهن مشتریانتان ماندگار شوید. باشگاه مشتریان آسازون امکان ارسال تبریک تولد و یا مناسبت های خاص را هم در پنل شما قرار داده است.

یکی دیگر از راه های فروش بیشتر ، اجرا کردن طرح هایی است که مشتری های شما را برای خرید از شما مشتاق تر کند، برای مثال پلتفرم راه اندازی سایت آسازون در راستای جذب مشتری از این روش، طرح های تشویقی مثل امکان قرعه کشی بین مشتریان و طرح تشویقی برای جذب مشتریان جدید را قرار داده است. همچنین نگهداری و تشویق مشتریان قدیمی برای انتخاب دائمی شما از بین رقبا، یکی از مهم ترین دغدغه های پلتفرم آسازون است؛ زیرا مشتریان قدیمی شما هستند که تجربه خوب خرید نزد شما را برای افراد دیگر بازگو می کنند و این کار هم باعث جذب و هم بالا رفتن حس اطمینان مشتری های جدید نسبت به شما خواهد شد. از این رو اسازون طرح های تشویقی مخصوص مشتریان قدیمی را در باشگاه مشتریان سایت شما قرار داده است.

بهترین و کاربردی ترین روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر

به مشتریان خود چند پیشنهاد برای خرید دهید

یکی از شگرد های زیرکانه برای فروش بیشتر‍‍‍، پیشنهاد چند محصول به خریدار است؛ این محصولات باید در ۳ سطح، پایین تر از سطح انتظار مشتری، در سطح انتظار مشتری و بالاتر از سطح انتظار مشتری باشد! در این صورت هم مشتری نیازی نمی بیند که به رقبای شما مراجعه کند و هم با توجه به انتخاب های بیشتر، احتمال خرید مشتری بالا می رود.‏ اخبار کسب و کار خود را به تمام مشتریان اطلاع رسانی کنید

‏ اخبار کسب و کار خود را به تمام مشتریان اطلاع رسانی کنید

‏ گاهی اوقات شما برای جذب مشتری در یک زمان خاص، قیمت برخی از کالاهای خود را پایین تر از قیمت اصلی قرار می دهید و یا موقعیت های این چنینی اما بسیاری از مشتریان شما از این موضوع بی خبر هستند و یا زمانی باخبر می شوند که دیگر مدت زمان استفاده از طرح های شما به پایان رسیده است؛ به همین جهت شما باید تمامی مشتریان را از طرح های اجرایی خود مطلع کنید. البته اگر از پلتفرم راه اندازی سایت استفاده می کنید، کافیست با چند کلیک در پنل مدیریت خود از امکان پیامک انبوه برای این امر استفاده کنید و تمامی مشتریان را از طرح های خود با خبر سازید.استفاده از کانال های مختلف فروش

برای فروش محصولات و یا خدمات خود تنها به یک روش اکتفا نکنید، و در کانال مختلف فروش محصولات خود را تبلیغ کنید.

به طور مثال؛ اگر شما یک فروشگاه حضوری دارید، یک سایت برای نمایش محصولات خود داشته باشید تا کسانی که در موتورهای جستجو مثل گوگل خرید می کنند فروشگاه شما را نیز مشاهده کنند، در شبکه های اجتماع مختلف مثل اینستاگرام فعالیت داشته باشید برای اشخاصی که در اینستا خرید میکنند و...


نتیجه گیری

‏روش های اشاره شده در مطالب بالا تنها تعدادی از روش های افزایش فروش هستند که در پلتفرم آسازون ارائه شده؛ شما می توانید علاوه بر این ها از هزاران روش دیگر برای جذب مشتری استفاده کنید. البته اگر در پیدا کردن این روش ها و یا به کارگیری آنها با مشکل مواجه شدید، مطالب وبلاگ آسازون را مطالعه کنید و یا از مشاوران متخصص آسازون راهنمایی بگیرید.


نظرات شما:

نظر دهید