راز های مهم موفقیت در زندگی و کسب و کار

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
راز های مهم موفقیت در زندگی و کسب و کار

اگر شما به دنبال روشی هستید که یک شبه موفق شوید، باید به شما بگویم که راه را اشتباه آمده اید. هیچ فرد موفقی درجهان نیست که ادعا کند موفیقت چندین و چندساله او حاصل 24 ساعت است.

تمامی افرادی که طعم خوب موفقیت را چشیده اند، همواره گفته اند؛ لازمه رسیدن به موفقیت پشت، سر گذاشتن سال ها تلاش و کوشش در زمینه موردنظر و تغییرات مختلف در سبک زندگی افراد است.

با توجه به این که راه موفقیت یک شبه نیست و راه طولانی ای در پیش دارید، در این مطلب سعی کردیم به تعدادی از روش های مختلف موفق شدن که در تمامی حوزه ها و زمینه ها پاسخگوست اشاره کنیم.

تداوم در عمل به برنامه های کوچک داشته باشید

شما باید هدف های بلند مدت خود را از راهی که قرار است در آن موفق شوید مشخص کنید. هدف های بلند مدت شامل هدف هایی می شود که شما باید با یک برنامه ریزی طولانی مدت، در آن به موفقیت برسید؛ اغلب این اهداف به دلیل اینکه به زمان بیشتر و تمرکز بیشتری برای انجام آنها نیاز است، بزرگتر از هدف های کوچک هستند. اما باید توجه داشته باشید که اهداف کوچک را هم فراموش نکنید.

تمامی اهداف ما، همان اهدافی هستند که بسیار ساده و با قدم های کوچک انجام پذیر اند. اکثر افراد تصور می کنند قدم های کوچک، تاثیری در موفقیت ندارند اما با توجه به "اثر مرکب" دارن هاردی همین قدم های کوچک و ساده هستند که در صورت تداوم منجر به رسیدن به بزرگترین اهدافمان می شوند.

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب از 3 دوست که در همسایگی هم زندگی می کنند و از نظر احساسی به هم شبیه اند صحبت می کند که در اینجا به اختصار آن را برای شما توضیح خواهم داد:

دوست اول؛ لاری: فردی زحمت کش است و از زندگی خود راضی است. او کارهای روزانه خود را به درستی انجام می دهد و گاها از اینکه چرا وضعیت هیچ تغییری نمی کند گله مند است.

دوست دوم؛ اسکات: تغییرات مثبتی را در زندگی اش آغاز کرده؛ هرروز ده صفحه از یک کتاب خوب را مطالعه می کند و در مسیر رفت و برگشت به محل کار به یک برنامه آموزشی گوش می دهد. در این کتاب ها، ایده ای به ذهن او رسید که تصمیم گرفت آن را در زندگی به کار بگیرد؛ او قرار گذاشت 125 کالری را هرروز از برنامه غذایی اش کم کند. کار ساده ای است؛ شاید جایگزینی یک بطری نوشابه با آب و یا استفاده سس خردل به جای مایونز در ساندویچ برای این امر کافی باشد، همچنین هر روز به مسیر پیاده روی خود چند مایل اضافه کرد.

دوست سوم؛ برد: او اخیرا تلویزیونی با صفحه بزرگ خریده. برد تصمیم گرفته دستور عمل های موجود در شبکه های غذایی را امتحان کند، همچنین نوشابه ها را هفته ای یک بار به رژیم غذایی خود اضافه کرد. هیچ چیز غیر معمولی در کار نیست، برد تنها تمایل دارد کمی خوش تر باشد.

در پایان ماه هفتم تفاوتی بین این سه دوست مشاهده نمیشد، در ماه دهم هم همینطور، در ماه بیستم کمی تفاوت بین 3 دوست مشاهده میشد.

اما در ماه سی و یکم، تغییرات این سه دوست شگفت انگیز است؛ برد چاق شده است، در حالی که اسکات آراسته و خوشتیپ است، همچنین اسکات توانسته با مطالعه در زمینه های مختلف دانش جدیدی را برای خود به کار ببرد و به رشد و ارتقا برسد، لاری دقیقا همان جایی قرار دارد که دوسال و نیم پیش قرار داشت، به جز اینکه اکنون غمگین تر به نظر میرسد.

میبینید!؟ دارن هاردی در این کتاب نشان می دهد که قدم های کوچک و بسیار ساده مان می تواند چه نتیجه عظیمی در پی داشته باشد.

تداوم هم یکی از راز های مهم در موفقیت است، دلایل فراوانی وجود دارد تا ما را از انجام برنامه ریزی هایمان بازدارند اما اینکه در انجام این برنامه ریزی ها تداوم داشته باشیم بسیار با اهمیت است.


عدم توجه به حرف های دیگران (به خصوص حرف هایی که بار منفی دارند)

اکثر افراد زمانی که ایده ای را برایشان مطرح می کنید، به شما می گویند که این امر امکان پذیر نیست. آنها می گویند تو هرگز موفق نمی شوی، ریسک نکن، این امر سال ها طول میکشد، پس بیخیال آن شو و... .
به شما پیشنهاد می کنم سخنان این افراد را بی پاسخ بگذارید و اجازه دهید موفقیت شما پاسخی برای سخنانشان باشد، تمامی افراد موفق کسانی را در زندگی داشته اند که به او هشدار داده راه موفقیت خود را رها کند اما او توجهی به حرف های آن ها نداشته؛ بنابراین با یک برنامه ریزی درست می توانید به تمامی اهداف خود برسید و به هیچ یک از سخنان منفی که به شما می گوید "این کار را انجام نده" گوش ندهید.


داشتن برنامه ریزی روزانه

اکثر افراد موفق در برنامه ریزی برای موفقیت خود، برنامه های روزانه داشتند و انجام آن را در اولویت قرار داده اند.
1. مشخص کردن ساعت ورزش
2. مشخص کردن ساعت مطالعه
3. مشخص کردن ساعت غذا
4. مشخص کردن ساعت های کاری
5. مشخص کردن ساعتی برای وقت گذراندن با خانواده و دوستان
6. مشخص کردن ساعت برای برنامه ریزی های روز بعد
7. و...
داشتن برنامه ای با جزییات از مهم ترین اصل های موفقیت است. در واقع شما میتوانید با یک تحقیق درباره راز موفقیت افراد موفق به این موضوع پی ببرید.به توانایی هایتان باور قلبی داشته باشید

تجربه نشان داده است که تنها در صورتی به راز موفقیت خواهید رسید که به استعدادها و توانایی هایتان باور داشته باشید! فراموش نکنید که اگر شما خودتان را باور نداشته باشید، هیچکس شما را باور نخواهد داشت. وقتی بتوانید به قدرت درونی باور به خویشتن برسید، دیگر نظرات منفی دیگران شما را ناامید نخواهد کرد و اینگونه با جسارت بیشتری به بیان اهدافتان می پردازید، تصمیمات قاطعانه ای می گیرید و قدم های استواری به سمت موفقیت، بر خواهید داشت.
ماکسول مارتز: «وقتی باور داری که می توانی، حتما می توانی!»


با مطالعه، شانس موفقت خود را افزایش دهید

اکثر ما با مطالعه حوزه های مختلف و تجارب افراد دیگر، گاها به روش هایی برای موفقیت خواهیم رسید که باید سال ها در آن موضوع پژوهیش و آزمایش انجام می دادیم تا به نتیجه دلخواه برسیم؛ بنابراین هیچ گاه عادت خوب مطالعه کردن را ترک نکنید، افرادی که مطالعه را کنار نگذاشته اند همواره از این امر راضی بوده و آن را به دیگران نیز توصیه میکنند.

با خواب و استراحت کافی، خلاقیت خود را افزایش دهید

شاید عجیب به نظر بیاید اما داشتن خواب و استراحت کافی، روی موفقیت تاثیرگذار است. علاوه بر آن کمی قدم زدن قبل از خواب، می تواند استرس ها را از بین ببرد و بدن را برای استراحت آماده کند. مطالعات نشان می دهد که استراحت، خواب کافی و قدم زدن، خلاقیت افراد را افزایش می دهد.


کنار گذاشتن افرادی که در موفقیت مان تاثیر منفی دارند

دن پنا از مشهور ترین مربیان موفقیت در دنیا در یکی از کلیپ های خود می گوید "دوستات رو نشونم بده و من هم آیندت رو نشونت میدم" او با این جمله به ما یاد آوری می کند افرادی که همواره همراه ما هستند چقدر در موفقیتمان تاثیر گذار هستند؛ همانطور که این افراد می توانند ما را با راهنمایی های خود به موفقیت نزدیک تر کنند به همان اندازه نیز می توانند باعث دورشدن ما از اهدافمان و موفقیتت شود.

بنابراین باید در انتخاب افرادی که همواره و همه جا همراهمان هستند بسیار دقت کنیم، و گاها روابطمان را با افرادی که مانع رسیدن ما به اهدافمان هستند قطع و یا کاهش دهیم.


نکاتی که در این مطلب به آنها اشاره شد تنها روش هایی از رازهای موفقیت هستند، اما با انجام همین چند نکته ساده تاثیر آن را در دراز مدت مشاهده کنید.

مطالب مشابه:
نمونه متن پیامک تبلیغاتی عید نوروز ۱۴۰۲ (ویژه کسب و کارها)
7 ماه پیش

نمونه متن پیامک تبلیغاتی عید نوروز ۱۴۰۲ (ویژه کسب و کارها)

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
گوگل ترند چیست؟! و چه کار میکنـــــد!؟
7 ماه پیش

گوگل ترند چیست؟! و چه کار میکنـــــد!؟

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
آموزش فروش در تلگرام (صفر تــــــ۱۰۰ـــــــا)
8 ماه پیش

آموزش فروش در تلگرام (صفر تــــــ۱۰۰ـــــــا)

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
رازهای تخفیف گذاری برای فروش بیشتر
8 ماه پیش

رازهای تخفیف گذاری برای فروش بیشتر

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
نیچ مارکتینگ چیست؟ «گوشه بازار را دریابید»
8 ماه پیش

نیچ مارکتینگ چیست؟ «گوشه بازار را دریابید»

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
تکنیک های برندسازی در اینترنت {ویژه سال ۲۰۲۳}
8 ماه پیش

تکنیک های برندسازی در اینترنت {ویژه سال ۲۰۲۳}

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
ایده های شغلی پولساز برای دانشجویان (استخدامی / اینترنتی)
9 ماه پیش

ایده های شغلی پولساز برای دانشجویان (استخدامی / اینترنتی)

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
راهنمای کامل انتخاب اسم سایت + پیشنهاد خاص
9 ماه پیش

راهنمای کامل انتخاب اسم سایت + پیشنهاد خاص

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
انواع ارورهای سایت + راه حل
9 ماه پیش

انواع ارورهای سایت + راه حل

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
چگونه از تدریس آنلاین کسب درآمد کنم؟ (۳ روش ناب)
9 ماه پیش

چگونه از تدریس آنلاین کسب درآمد کنم؟ (۳ روش ناب)

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

نظرات شما:

نظر دهید