چطور مشتری پیدا کنیم؟

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
چطور مشتری پیدا کنیم؟

چطور مشتری پیدا کنیم؟

راه های جذب مشتری جدید چیست؟

روش های پیدا کردن مشتری به چه صورت است؟

اگر سوالات بالا ذهن تان را درگیر کرده، باید بگوییم که برای کشف جواب شان، جای درستی آمدید! از آنجایی که امروزه جذب مشتری جدید، از دغدغه های اکثر فروشندگان است، تصمیم گرفتیم که این مقاله از آسازون را به معرفی روش های پیدا کردن مشتری اختصاص دهیم.


روش های پیدا کردن مشتری جدید

روی بازار هدف خود متمرکز شوید

همان طور که در ابتدا گفتیم، پیدا کردن مشتری برای اکثر فروشندگان، کاری دشوار است؛ اما آن اندک شمار باقی مانده، چگونه جذب مشتری جدید را آسان می دانند؟ آیا استعداد خاصی در بازاریابی دارند؟ یا اینکه ذاتا آدم های خوش شانسی هستند؟

در جواب چنین سوال هایی باید بگوییم، آن اندک شماران، تنها وجه تمایزشان این است که مجموعه تکنیک های پیدا کردن مشتری را فراگرفته اند و همواره از آنها پیروی می کنند. اگر چیزی از این تکنیک ها نمی دانید، نگران نباشید؛ چراکه در ادامه مقاله، آن ها را به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.


روی بازار هدف خود متمرکز شوید

قبل از اینکه دلیل اهمیت تمرکز روی بازار هدف را بگوییم، به توضیح کلی درباره بازار هدف می پردازیم. بازار هدف، شامل مجموعه مشتریان بلقوه شما می شود؛ مشتریانی که خدمات و محصولات ارایه شده توسط شما، مناسب آنهاست. برای مثال، به طور کلی بازار هدف یک بوتیک زنانه، بانوان هستند. البته برای اینکه بتوانید بازار هدف خود را دقیق تر مشخص کنید، نیاز است که به پارامتر های جزیی تری، مثل جغرافیا، تحصیلات، سن و سال و... هم توجه کنید.

حالا این توجه کردن ها چه فایده ای دارد؟ با کشف بازار هدف خود، روش های جذب مشتری را روی بازار هدف خود اعمال می کنید و درنتیجه، در هزینه و وقتی که صرف تبلیغات برای جذب مشتری و فروش بیشتر می کنید، صرفه جویی می شود و نتیجه درخشانی خواهید گرفت.


کسب و کارتان را تبلیغ کنید

تبلیغ کسب و کار، جزو بهترین روش های پیدا کردن مشتری است؛ البته اگر به شکل درست اجرا شود. برای اینکه بهترین نتیجه را از تبلیغات خود بگیرید، مهم است که حتما این تبلیغات را درجای درست و برای اشخاص مناسب اجرا کنید؛ منظور همان بازار هدف است. یعنی شما هرچقدر هم تبلیغ اصولی برای مزون لباس عروس تان طراحی کنید، این تبلیغ به طور معمول روی آقایون تاثیری ندارد و اجرای آن تبلیغ در جمع آقایون، برای شما جذب مشتری جدید به همراه نخواهد داشت.

 چگونه فروشگاه اینترنتی خود را تبلیغ کنیم؟

رضایت مشتریان فعلی را جلب کنید

پیدا کردن مشتری به وسیله مشتریان فعلی، جزو تاثیرگذار ترین راه های جذب مشتری جدید به حساب می آید. برای اینکه بتوانید از این روش برای پیدا کردن مشتری استفاده کنید، لازم است علاوه بر ارایه محصولات با کیفیت، برخورد مناسب و دوستانه ای با مشتریان تان داشته باشید.

یکی از بهترین راه هایی که سبب جلب رضایت مشتری می شود، استفاده از باشگاه مشتریان است! باشگاه مشتریان آسازون، ماژولی ست که بعد از تحلیل رفتار مشتریان، با طراحی سناریو هایی مثل، ارسال پیامک تبریک تولد، ارسال پیامک انبوه برای دعوت به جشنواره تخفیفات، ارایه کیف پول مشتری و... به طور غیر مستقیم باعث می شود مشتریان فعلی از شما بیشتر خرید کنند. علاوه بر آن تمام خدمات ارایه شده در باشگاه مشتریان، باعث ماندگار شدن برند شما در ذهن مشتری می شود و در نتیج مشتریان فعلی برند شما را به دیگران معرفی می کنند؛ این نوع را تبلیغ را تبلیغ دهان به دهان گویند که بهترین روش تبلیغ کسب و کار است.


از اینترنت مشتری پیدا کنید

از اینترنت مشتری پیدا کنید

در فضای نامحدود اینترنت، می توانید خدمات خود را به تعداد وسیعی از کاربران ارایه دهید و از این جهت می توان گفت که پیدا کردن مشتری در اینترنت، راحت تر می شود؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان از این راه برای جذب مشتری، نگذرید. قبل از اینکه راه های جذب مشتری در اینترنت را یاد بگیرید، لازم است که بستر فروش خود را انتخاب گنید؛ سایت یا سوشال مدیا...

در بین شبکه ها اجتماعی، اینستاگرام جزو محبوبت ترین بستر فروش اینترنتی به حساب می آید که برای شروع کسب و کارتان در اینترنت، می تواند گزینه مناسبی هم باشد. البته لازم است که حتما، روش های جذب مشتری در اینستاگرام را یاد بگیرید. باوجود مزایایی که اینستاگرام دارد، از هر متخصصی در حوزه مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی بپرسید، بی شک فروش در یک سایت اینترنتی را چندین برابر پرسود تر از فروش در اینستاگرام می داند.

با راه اندازی سایت فروشگاهی، می توانید نماد اعتماد الکترونیک بگیرید تا افراد به شما اعتماد کنند و فروشتان بیشتر شود. علاوه بر آن در سایت، مدیریت محصولات، هزینه ها و ارسالی ها برایتان راحت تر می شود. اگر نگران مشکلات مسیر راه اندازی سایت فروشگاهی هستید، ما به شما فروشگاه ساز آسازون را معرفی می کنیم. با آسازون، در کمتر از یک ساعت، می توانید سایت فروشگاهی تان را با تمامی امکانات، بدون نیاز به دانش و تجربه ای در زمینه طراحی سایت، راه اندازی کنید؛ آن هم با پایین ترین هزینه ممکن!

چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم؟ | مزایای داشتن فروشگاه اینترنتی

جشنواره تخفیف ویژه برگزار کنید

تجربه نشان می دهد که همواره مردم از جشنواره های تخفیفات استقبال می کنند؛ البته میزان این استقبال، بستگی به عوامل گوناگونی دارد. در این بخش، چند نکته درباره برگزاری جشنواره تخفیف به شما می گوییم تا با عملی کردن آنها به نتیجه مطلوب تری برسید!

  • درصد تخفیف را جوری تعیین کنید که مشتری نتواند از آن بگذرد.
  • برای جشنواره ها دلیل و مناسبتی پیدا کنید؛ جشنواره آخر سال، جشنواره یلدایی و... .
  • قیمت قبل و بعد از تخفیف را به طور واضح بیان کنید تا مشتری متوجه سود خود بشود.
  • دوره تخفیفات را کوتاه در نظر بگیرید تا افراد با عجله، سریع و بدون فکر خرید کنند.

عضویت در سیستم همکاری در فروش (پیشنهاد ویژه)

این بخش از مقاله به عنوان پیشنهاد ویژه توسط ما ارایه می شود! با عضویت در سیستم همکاری در فروش آسازون، بدون پرداخت هزینه، تنها با قرار دادن محصولات تان در پنلی که مخصوص شماست، محصولات تان توسط هزاران فروشنده، به صورت همزمان معرفی و به فروش می رسد. تمامی افرادی که به این سیستم پیوستند، از افزایش فروش خود در زمان کوتاه، راضی هستند؛ شما هم می توانید از این سیستم به نفع خودتان، استفاده کنید!

بهترین و کاربردی ترین روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر

کلام پایانی

در این مقاله از آسازون به معرفی بهترین روش های پیدا کردن مشتری پرداختیم! در انتها باید بگوییم که همواره سعی کنید روش های به روز جذب مشتری را یاد بگیرید و از آنها برای جذب مشتری استفاده کنید.

از اینکه تا اینجا همراه ما بودید از شما تشکر می کنیم! درصورتی که روش یا تجربه خاصی در زمینه جذب مشتری در ذهن دارید، حتما از بخش کامنت ها با ما و سایر کاربران آسازون در میان بگذارید.


نظرات شما:

نظر دهید