چگونه فروشگاه اینترنتی خود را تبلیغ کنیم؟

image

تبلیغ فروشگاه اینترنتی یکی از عوامل مهم درافزایش فروش شما است به همین منظور سعی کرده ایم مطالب ارزنده ای درباره چگونگی تبلیغ فروشگاه اینترنتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ممکن است فرشگاه اینترنتی شما یک سایت فروشگاهی و یا در یکی از شبکه های اجتماعی باشد. در هر صورت شما در جهت افزایش فروش خود به روش های مختلفی برای تبلیغ فروشگاه اینترنتی خود نیاز دارید، که در این وبلاگ به برخی از این روش ها و مزایای آنها اشاره خواهیم کرد.


تبلیغ در گوگل ادز:

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز، روشی برای تبلیغ کسب و کار

گوگل ادز (google ads) که نام آن پیشتر گوگل ادوردز (google adwords) بوده است، درواقع سیستم تبلیغاتی است که شرکت گوگل راه اندازی کرده استدر این روش گوگل سایت شما را به کسانی که کلیدواژه های مرتبط با کسب و کار شما را سرچ میکنند نشان میدهد.

افرادی که سایت های فروشگاهی خود را در گوگل ادز ثبت میکنند زمانی که در نتایج گوگل قرار بگیرند عبارت AD و یا آگهی در کنار نام سایت شما قرار خواهد گرفت.

در گوگل ادز، شما باید به ازای تعداد کلیک هایی که بر سایت شما انجام میشود (PPC یا همان تبلیغات کلیکی) هزینه پرداخت کنید.

تبلیغ سایت در گوگل ادز:

  1. نتیجه گیری سریع
  2. قراردادن محدودیت هایی برای نمایش تبلیغ
  3. نتیجه بیشتر
  4. پرداخت هزینه


استفاده از پاپ آپ در سایت شما:

پاپ آپ (popup) به نوعی تبلیغات آنلاین گفته می شود، احتمالاً برای شما پیش آمده است که وارد سایتی شوید و پنجره های جدیدی از تبلیغات مطلب و یا محصولی در مرورگر شما باز شود، به این نوع از تبلیغات پاپ آپ گفته می شود.

بسیاری از افراد با تبلیغات به روش پاپ آپ مخالف هستند، به این دلیل که باعث آزار کاربران شده و در نهایت نتیجه عکس خواهد داد.

این مسئله که تعداد زیادی پاپ آپ که به محض ورود به صفحه ای باز میشود آزار دهنده است، کاملاً درست است و باعث نارضایتی کاربران نیز میشود، اما در صورتی که شما از پاپ آپ به درستی استفاده کنید به بالارفتن کلیک های سایت شما و در نتیجه بیشتر دیده شدن سایت خود کمک میکنید.


استفاده درست از پاپ آپ:

پاپ آپ با اسکرول:

شما باید توجه داشته باشید که نباید پنجره تبلیغات شما به محض ورود کاربر به سایت باز شود بلکه با استفاده از پاپ آپ اسکرول شما میتوانید مشخص کنید زمانی که کاربر به انتهای مطلب و یا تا حد مناسبی از مطالعه مطلب رسید آن زمان پاپ آپ نمایش داده شود. در واقع زمان درست نمایش پاپ آپ اصل مهمی است که نباید فراموش شود.

نمایش تبلیغ درست در پاپ آپ:

تصور کنید پاپ آپ محصول با یک تخفیف ویژه، دقیقا زمانی که کاربر در سایت شما مشغول به خرید محصولی است نمایش داده شود، در این صورت اگر کاربر با مشاهده تخفیفات ویژه به صفحه موردنظر ورود کند؛ علاوه بر اینکه زمان بیشتری در سایت شما حضور خواهد داشت، ممکن است با خرید محصولی به فروش بیشتر شما نیز منجر شود.

شما نیز میتوانید با این روش کاربران را ازمحصولاتی با تخفیفات ویژه مطلع کنید و باعث افزایش فروش خود شوید.

توجه داشته باشید پاپ آپ به محض ورود کاربر به سایت شما باز نشود.


تبلیغ با استفاده از کد تخفیف:

تبلیغ فروشگاه اینترنتی

​یکی از راه های تبلیغ استفاده از کد های تخفیف ویژه است، شما میتوانید با قرار دادن کدهای تخفیف در مدت زمان محدود و تخفیفات ویژه افراد را به خرید تبلیغ کنید.

به طور مثال برای تبلیغ سایت فروشگاهی خود، میتوانید به کاربران شبکه های اجتماعی و یا سایر سایت ها اطلاع دهید در صورتیکه از سایت فروشگاهی ما تا مدت محدودی خرید کنید شامل تخفیف خواهید شد.

تبلیغ با قرعه کشی:

​شما میتوانید با قرار دادن قرعه کشی های مختلف کاربران خود را و سایر افراد را برای خرید ترغیب کرده و در نهایت به تبلیغ فروشگاه اینترنتی خود کمک کنید.

تبلیغات رایگان فروشگاه اینترنتی:

مشتری مداری، تبلیغ رایگان:

یکی از مهمترین روش های تبلیغات، مشتری مداری و راضی نگه داشتن مشتری های وفادار است. زیرا مشتری های وفادار هستند که شما را به سایر افراد معرفی میکنند.

خرید آسان، روش تبلیغی مهم:

به کاربران خود نشان دهید که خرید از فروشگاه اینترنتی شما آسان است، همچنین با خرید 24 ساعته از سایت خریدی راحت تر خواهند داشت.

قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید:

از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ فروشگاه اینترنتی استفاده کنید. بسیاری از افراد وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی سپری میکنند بنابراین شما با تبلیغ فروشگاه اینترنتی خود در شبکه های اجتماعی باعث افزایش فروش خود و بیشتر دیده شدن وب سایت خود خواهید شد.


تبلیغات آسان با ثبت لوکیشن در نقشه گوگل و اسنپ:

با ثبت نقشه سایت فروشگاهی، در واقع به تبلیغات فروشگاه خود کمک میکنید، زمانی که شما یکی از کلیدواژه های کسب و کار خود را سرچ میکنید، در نتایج گوگل یک نمای کلی از فروشگاه هایی که در این سامانه ثبت شده اند وجود دارد. این نمای کلی شامل ساعت کاری، لوکیشن فروشگاه، شماره تلفن و سایر اطلاعات فروشگاه میشود.

مزایای ثبت لوکیشن:

  • کسب و کار شما بیشتر در معرض دید قرار خواهد گرفت.
  • دسترسی آنلاین به اطلاعات فروشگاه
  • لوکیشن موردنظر توسط کاربران در نقشه گوگل مشاهده میشود.
  • با نظرات مثبت در رابطه با فروشگاه شما امتیاز بالاتری خواهید داشت.
  • مشاهده لوکیشن شما توسط کسانی که از نقشه گوگل و یا اسنپ استفاده میکنند.

همچنین یکی از امکانات مجموعه آسازون برای سایت ها، ثبت لوکیشن فروشگاه در نقشه گوگل و اسنپ است.