۵ تکنیک در نوشتن توضیحات محصول (جهت فروش بیشتر)

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
۵ تکنیک در نوشتن توضیحات محصول (جهت فروش بیشتر)


قبل از اینکه درباره تکنیک های نوشتن توضیحات محصول حرف بزنیم، می خواهم چند سوال از شما بپرسم؛

چندبار پیش آمده که تصمیم قطعی برای خرید نداشتید اما فروشنده با صحبت هایش درباره کیفیت و مزایا محصول مورد نظر، باعث شده که شما خرید کنید؟

یا برعکس، چند دفعه پیش آمده که باوجود اینکه برای خرید مصمم بودید اما بخاطر بی توجه ای های فروشنده، سریعا از فروشگاه خارج شدید؟

قطعا چنین ماجراهایی در خاطرات همه ما وجود دارد؛ توضیحات محصول در فروشگاه های اینترنتی، حکم فروشنده را دارد! این سوال ها را مطرح کردم تا بهتر متوجه اهمیت توضیحات محصول بشوید.

هرچقدر که توضیحات بهتر، دقیق تر و اصولی تری داشته باشید، احتمال خرید مخاطبانتان بالاتر می رود. در این مقاله از آسازون ما به شما تکنیک هایی برای نوشتن توضیحات محصول را معرفی خواهیم کرد که نرخ فروش محصولاتتان را بالا خواهد برد.


اهمیت شناخت مشتری هدف جهت فروش بیشتر

مشتری هدف خود را بشناسید

اولین نکته مهم که در نوشتن توضیح محصول به شما کمک خواهد کرد، این است که مشتری هدف خود را بشناسید! با شناختن مشتری هدف و نیازی که برایش وارد فروشگاه شما شده است، می توانید روی نقاط مثبتی که برای او دارای اهمیت است، بیشتر تاکید کنید و توضیحات خود را به سمتی ببرید که مطمئن شود، محصول شما تمام نیاز هایش را برآورده خواهد کرد.

برای شناخت مشتری هدف، پیشنهاد می کنیم که سوالاتی درباره ی مشتری مطرح کنید و به آنها جواب دهید؛ سوال هایی مانند اینکه علاقه شخصی مشتری چیست؟ برای چه وارد فروشگاه من می شود؟ و....


در توضیح محصول، روی مزایا محصول تاکید کنید

نوشتن ویژگی های فنی و خاص، در توضیحات محصول الزامی است اما باید توجه داشته باشید که دو برابر توضیحاتی که برای ویژگی های فنی و منحصربه فرد محصولات می نویسید، باید درباره سودی که محصول مورد نظر به خریدار و سطح کیفی زندگی او می رساند، سخن بگویید. تحقیقات نشان می دهد که افراد، توجه زیادی به مزایا محصول می کنند؛ درنتیجه شما با نام بردن مزیت هایی که محصول دارد، می توانید به فروش بیشتر برسید.


توضیحات محصول را به زبان ساده و دوستانه بنویسید

به هیچ عنوان فکر نکنید که با نوشتن کلمات قلمبه سلمبه و خیلی تخصصی، می توانید خاص و حرفه ای به نظر برسید؛ در این صورت شما صرفا برای مخاطب خسته کننده و گنگ خواهید بود. بهتر است از کلمات ساده و دوستان -البته با حفظ احترام مخاطب- استفاده کنید.

در واقع منظور ما این است که توضیحات محصول را به گونه ای بنویسید تا مخاطب هنگام خواندن توضیحاتتان، احساس راحتی کند و خیلی راحت متوجه منظورتان بشود؛ برای رسیدن به این هدف، نیاز است که از فونت های خوانا استفاده کنید، علائم نگارشی را رعایت کنید، پاراگراف بندی درستی داشته باشید و از جملات کوتاه استفاده کنید.


پیشنهاد مطالعه:‌ انواع روش های فروش محصول


در توضیحات محصول از لیست استفاده کنید

علاوه بر توضیحاتی که مینویسید، بهتر است لیستی برای ویژگی ها و موارد مهم هم درنظر بگیرید تا مخاطب در نگاه اول، متوجه موارد مهم بشود؛ مواردی مانند:

  • جنس محصول
  • رنگ محصول
  • میزان موجودی
  • سایز محصول
  • کاربرد محصول
  • تخفیفات
  • و...


از عکس و ویدیو استفاده کنید

اگر سری به سایت های فروشگاهی موفق بزنید، متوجه می شوید که همه آنها، بدون استثناء، در کنار توضیحات محصول، عکس و ویدیو آپلود کرده اند. اینکه مخاطب، تصویر محصولی که دارید درباره ویژگی ها و مزایا آن، سخن می گویید را ببیند، نقش زیادی در قانع کردن او برای خرید دارد.

اهمیت نظرات کاربران برای محصولات

البته لازم به ذکر است که بگوییم، بهتر است از عکس های با کیفیت و نماهای جذاب برای به تصویر کشیدن محصول، استفاده کنید.


بخشی را برای نظرات کاربران اختصاص دهید

وجود نظرات کاربران باعث می شود که شک و تردید مشتری برای خرید از بین برود. هرچقدر هم که شما توضیحات محصولات را دوستانه بنویسید، باز افراد شما را به چشم کسی میبینند که می خواهد محصولش را بفروشد اما وقتی شخصی که سودی از این معامله نمیبرد، می آید و تجربه شخصی اش از خرید را بیان می کند، افراد بیشتر اعتماد می کنند و درواقع برای خرید مصمم خواهند شد. می توانید نظرات کاربران را در قالب متن یا ویدیو به اشتراک بگذارید.


پیشنهاد مطالعه: چطور محصولات سایتم را بفروشم؟


نتیجه گیری

با رعایت فنون ذکر شده در این مقاله، می توانید نرخ تبدیل کاربران سایت به مشتری را بالا ببرید؛ این را ما نمی گوییم بلکه سال ها تجربه صاحبان کسب و کار اینترنتی می گوید. البته لازم به ذکر است که باوجود مهم بودن، اصولی نوشتن توضیحات محصول، تنها با آن نمی توانید به فروش بالا برسید و در کنار آن حتما لازم است که محصولاتتان عکس مناسبی داشته باشد و به سئو سایت هم توجه کنید. اگر شما هم نکته کاربردی درباره نوشتن توضیحات محصول می دانید، حتما در بخش کامنت ها، با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


نظرات شما:

نظر دهید