صفر تا ۱۰۰ طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
صفر تا ۱۰۰ طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

همانطور که میدانید، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، کاربران با دستگاه های مختلفی، اعم از موبایل، تبلت، لپ تاپ و یا کامپیوتر، امکان حضور در دنیای وب را دارند. از آنجایی که ابعاد هر یک از آن دستگاه ها با هم متفاوت است، نمایش وبسایت های معمولی (سایت هایی که تنها برای نمایش در مانیتور کامپیوتر طراحی شده اند) در سایر دستگاه ها به مشکل بر می خورند. کاملا واضح است که طراحی سایت برای هر یک از این دستگاه ها به صورت جداگانه، اصلا کار منطقی و به صرفه ای نیست؛ دقیقا همینجاست که پای طراحی سایت ریسپانسیو وسط کشیده می شود!


طراحی سایت ریسپانسیو یعنی چه؟

سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو، سایتی است که با ابعاد همه دستگاه ها -از موبایل گرفته تا کامپیوتر رومیزی- سازگاری دارد. کاربران با هر دستگاهی که وارد سایت ریسپانسیو شما شوند، به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانند از آن استفاده کنند.


مزایا طراحی سایت واکنش گرا

  1. مقرون به صرفه
  2. افزایش رتبـه ســئو
  3. افزایش ترافیک سایت
  4. سازگاری با انواع مرورگرها
  5. سازگاری با همه دستگاه ها


تاثیر واکنشگرا بودن سایت در سئو

بی هیچ شبه و شکی، ریسپانسیو بودن سایت، تاثیر بسزایی در سئو دارد! در سال ۲۰۱۵ گوگل به طور رسمی اعلام کرد که responsive بودن سایت، یکی از هزاران فاکتورهایش برای رتبه دهی به سایت ها است؛ دلیل این اهمیت دادن هم این است که طبق تحقیقات، امروزه ۶۰٪ از ترافیک جهانی از سمت گوشی های هوشمند و تبلت ها حاصل می شود.


حالا که در فکر طراحی سایت هستید، احتمالا وبلاگ همه چیز درباره خرید سایت آماده هم برایتان مفید خواهد بود.


طراحی سایت ریسپانسیو با فروشگاه ساز آسازون

با خواندن مطالب این وبلاگ احتمالا تا اینجای کار متوجه اهمیت بالا و لزوم طراحی سایت واکنش گرا شده اید. ساخت سایت ریسپانسیو یک کار کاملا تخصصی و حساس است که باید بر عهده اهلش قرار بگیرد. قبل از طراحی سایت، حتما با شرکت یا مهندسی که وظیفه طراحی سایت شما را بر عهده دارد، درباره ریسپانسیو بودن وبسایت، اتمام حجت کنید.

فروشگاه ساز آسازون یکی از بستر های طراحی سایت است که در حوزه طراحی سایت واکنشگرا تخصص دارد؛ درصورت تمایل می توانید برای طراحی سایت ریسپانسیور از آسازون هم کمک بگیرید! از آنجایی که طراحی سایت با آسازون، نهایتا ۵ دقیقه زمان می برد و امکان ۳ روز تست رایگان دارد، پیشنهاد می کنیم که برای مطمئن شدن از ریسپانسیو بودن و سایر امکانات سایت های ساخته شده با آسازون، همین الان یک سایت رایگان راه بیندازید!


طراحی سایت واکنش گرا


متداول ترین سوالات درباره ساخت سایت ریسپانسیو

فقط صفحه اول سایت باید ریسپانسیو باشد؟

آسازون پیشنهاد می کند که برای گرفتن نتایج بهتر، همه صفحات سایت خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید.

هزینه طراحی سایت واکنشگرا چقدر است؟

همانطور که پیش تر گفتم، همه سایت های فروشگاه ساز آسازون ریسپانسیو است؛ در واقع برای واکنشگرا بودن، هزینه جداگانه ای از شما دریافت نمی شود.

چگونه متوجه شویم که یک سایت ریسپانسیو هست یا نه؟

برای کشف ریسپانسیو بودن یا نبودن سایت، راه های مختلفی است که ما آسان ترین را می گوییم! گوشه پنجره ای که سایت در آن باز است را بگیرید و صفحه را کوچک کنید؛ اگر بخش های مختلف سایت به مرور کوچک شده و طوری تغییر مکان دادند که همه چیز واضح بود، سایت ریسپانسیو است.


نظرات شما:

نظر دهید